Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 03:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ilhas Desertas
PostNapisane: 21 lip 2013, o 13:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
[Maar] Wydzieliłem z tego wątku: viewtopic.php?f=39&t=16026


Mam pytanie o archipelag wysp Ilhas Desertas.

w tej opowieści którą Zbieraj polecił przeczytać obowiązkowo jest napisane:

"postanowiliśmy wylądować na trzeciej niezamieszkałej wyspie archipelagu Ilhas Desertas gdzie jak donosiła locja żyje tylko trochę górskich kóz. Wyspy te leżące o kilkanaście mil na wschód od Funchalu wyglądają trochę jak giewont postawiony w wodzie. Niestety jedyne miejsce gdzie można do nich było przybić znajdowało się po nawietrznej i dość spora fala ostudziła nasze eksploatorskie zapały."

Czy od czasów tamtych coś się w tej kwestii zmieniło? Na mojej mapie -przed chwilą sprawdzałam- nie ma tam zaznaczonej żadnej przystani ale jest jedno żółte światło -oznaka cywilizacji;).

I tak myślę w jaki sposób można byłoby się tam dostać? Czy to jest miejsce kompletnie odizolowane od cywilizacji czy coś od czasów Gomułki w tym kierunku ruszyło?

Może będąc na wycieczce na Maderze dałoby się jakoś tam dostać, np. chodzą tak jakieś promy czy coś? ktoś coś wie? jak ten brzeg wygląda?


Ostatnio edytowano 21 lip 2013, o 21:01 przez Maar, łącznie edytowano 1 raz
Wydzieliłem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lip 2013, o 15:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
AFAIK wyspy pozostają ścisłym rezerwatem i jeżeli ktoś nie ma naukowego powodu ich eksploracji to z pozwoleniem na lądowanie będzie bardzo trudno. Przystani brak.

Można natomiast wybrać się w pobliże wysp na wycieczkę turystyczną, taką jak poniżej opisana - i przy sprzyjającej pogodzie próbować zdobyć wyspy... wpław:
http://www.portugal-sport-and-adventure ... deira.html

Fajnie byłoby, gdyby zapytanie Katrine (i moją odpowiedź) przenieść gdzieś, do bardziej właściwego wątku, ew. wydzielić nowy.

PS - Kasiu - Gomułka nie panował w Portugalii...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lip 2013, o 19:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Dzisiaj nasza kochana Kasieńka była łaskawa walnąć taki tekścik pytający:
Katrine napisał(a):
Mam pytanie o archipelag wysp Ilhas Desertas. (...)Może będąc na wycieczce na Maderze dałoby się jakoś tam dostać, np. chodzą tak jakieś promy czy coś? ktoś coś wie? jak ten brzeg wygląda?
Kasieńko, rurzowe szczęście, a znasz bardzo brzydkie powiedzenie "gówno chłopu nie zegarek"?
Przecież to Ty tam byłaś obok! To Ty widziałeś te wyspy gołym okiem. To Ty mogłaś w marinie zapytać tubylców, jak się tam dostać. To Ty byłaś na jachcie 15 mil od tych wysp!

I pisałaś o tym 2,5 miesiąca temu!!!

Bo Twoje żeglarskie poznawanie świata wygląda tak:
Katrine napisał(a):
na maderze samochodem objechaliśmy pół wyspy, wybraliśmy się na wycieczkę po tamtejszych skałkach (taką całodniową na której się spaliłam doszczętnie i resztę rejsu zdychałam) byliśmy też w takim miasteczku gdzie się robi rum i tam była mega degustacja i zaopatrzyliśmy się w wina i rum na znaczną część rejsu <przynajmniej ja> potem <poszukując miasteczka na obiad> pojechaliśmy w środek tej wyspy i tam zastała nas jakaś dzungla normalnie;), ogólnie co zakręt przeżywałam prawie zawał bo oni tam jeżdżą "na czołówke" po tych górach jak wyjeżdżają zza zakrętu to tylko łaskawie raczą trąbić.... nie polecam tam jazdy samochodem ;)
Ogólnie to w każdym porcie byliśmy na jakiś mega obiedzie z winem i dodatkami i z każdego z nich są inne wspomnienia.

Bo nasza kochana Kasieńka nie raczyła zauważyć, że była na jednej z najpiękniejszych i najciekawszych wysp Europy, a zaryzykowałbym twierdzenie, że i świata.
- Nie zauważyła, że stoi tam popiersie Piłsudskiego i nie zapytała, dlaczego właśnie tam.
- Nie zauważyła, że parę miejscowości dalej jest tablica nagrobna Władysława Warneńczyka i nie zapytała, dlaczego tam, skoro król ten zginął podobno w Bułgarii.
- Nie zauważyła najwyższego klifu w Europie i nie spojrzała w dół z wysokości 580 m.
- Nie obejrzała "stoczni rybackiej" pod palmami i nie wie, że w British Museum wiszą obrazy z tą stocznią namalowane przez Churchilla, który tam wiele razy spędzał wakacje.
- Nie zauważyła, że jest to bodaj jedyne miejsce na świecie, gdzie w kalderze wulkanu stoją góry typu nasze Tatry.
- Nie zauważyła całej masy interesujących rzeczy, z których słynie Madera.

Kasieńka nie miała czasu na pierdoły, no bo przecież musiała odbyć "mega degustację" w "jakimś miasteczku, gdzie się robi rum", no i musiała się "zaopatrzyć w wina i rum na znaczną część rejsu <przynajmniej ja>".

Kasiu, ja Ci nie wróg. Każdy wybiera taką formę żeglarstwa i poznawania świata, jaką lubi i na jaką go stać finansowo i intelektualnie.

Tylko nie zadawaj durnych pytań w stylu: Powiedzcie, jak jest tam, gdzie ja byłam!

PS. Sądząc po Twoich fascynujących komunikatach na mini-czacie, że jakiś kopacz wbił (albo nie) coś okrągłego przeciwnikowi, jesteś fanką takich 22 facetów latających w krótkich majtkach po murawie.

To może wiesz przynajmniej, który z Twoich idoli urodził się na Maderze? Nie, nie trampkarz z podwórka. To jest ścisła czołówka światowa!

Ułatwię Ci: trzy razy zdobył mistrzostwo Anglii, dwa razy Puchar Ligi Angielskiej, raz Puchar Anglii i raz Klubowe Mistrzostwo Świata, że o innych sukcesach nie wspomnę. No, kto to taki?

I na koniec prezencik: Gdybyś dotarła tu:
Załącznik:
Cabo Girao.jpg
Cabo Girao.jpg [ 167.84 KiB | Przeglądane 4706 razy ]

zobaczyłabyś to, o co pytasz
Załącznik:
Widok na Ilhas Desertas.jpg
Widok na Ilhas Desertas.jpg [ 136.19 KiB | Przeglądane 4706 razy ]
No i te drogi maderskie.
Po prostu koszmar (jak się jedzie po mega degustacji rumu w "jakimś miasteczku") :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Załącznik:
Koszmarna droga.jpg
Koszmarna droga.jpg [ 138.2 KiB | Przeglądane 4706 razy ]
A co do meritum: Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na te wyspy popłynąć i zwiedzić je. Tylko trzeba wcześniej ruszyć blond główką (wiem, wiem, za dużo wymagam) i załatwić pozwolenie w Funchal, bo to ścisły rezerwat.

I nawet blondynki tam wpuszczają.

Niestety, potem je wypuszczają. Co za durne Portugalczyki :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Załącznik:
Zatoczka na Ilhas Desertas.jpg
Zatoczka na Ilhas Desertas.jpg [ 54 KiB | Przeglądane 4706 razy ]
Pozdrawiam Cię, Kasiu, serdecznie :kiss:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 2: Katrine, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lip 2013, o 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Zbieraj napisał(a):
Przecież to Ty tam byłaś obok! To Ty widziałeś te wyspy gołym okiem. To Ty mogłaś w marinie zapytać tubylców, jak się tam dostać. To Ty byłaś na jachcie 15 mil od tych wysp!


Wcale nie widziałam tych wysp swoimi oczami!!!!... Widziałam jakąś inną ale nie tą. I nie wiedziałam, że tam jest rezerwat!

To popłynę tam jeszcze raz i już.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lip 2013, o 19:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Katrine napisał(a):
To popłynę tam jeszcze raz i już.
I za to Cię lubię :kiss:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lip 2013, o 19:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
ale za to wiem co Sikorski robił w Gibraltarze o! Patrz patrz;) Nie jest do końca ze mną tak źle;)


Załączniki:
11.jpg
11.jpg [ 143.82 KiB | Przeglądane 4632 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lip 2013, o 20:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
i zobacz to;) zrobiło na mnie największe wrażenie;) ale to też z Gibraltaru;)


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 229.61 KiB | Przeglądane 4611 razy ]
kamyczek piękny 1.jpg
kamyczek piękny 1.jpg [ 329.55 KiB | Przeglądane 4611 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lip 2013, o 21:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Nie wiem, Zbieraju, czy w Brititsh museum akurat, bo Churchill dorobił się własnego:
http://www.iwm.org.uk/exhibitions/churchill-war-rooms/the-churchill-museum

Część podobizn jego obrazków tutaj:
http://www.museumsyndicate.com/artist.php?artist=667

(Tak, ja wiem, ze tam jest 121 obrazków... Ale ponoć jego dorobek odbija 500...)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lip 2013, o 08:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2015
Podziękował : 308
Otrzymał podziękowań: 933
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
Zbieraj napisał(a):
A co do meritum: Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na te wyspy popłynąć i zwiedzić je. Tylko trzeba wcześniej [cut] załatwić pozwolenie w Funchal, bo to ścisły rezerwat.

Z tego co wiem, aby odwiedzić Ilhas Desertas nie jest potrzebne żadne zezwolenie. Zezwolenie natomiast jest potrzebne do odwiedzenia Ilhas Selvegens. I rzeczywiście trzeba to zezwolenie załatwić w Funchal, chociaż Selvegensy leżą bliżej hiszpańskich Wysp Kanaryjskich niż portugalskiej Madery :)

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lip 2013, o 08:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Może lepiej po prostu pytać u źródeł?
http://www.visitmadeira.pt/?s=menu&e=/desertas-selvagens/desertas/664&i=eng

O zezwoleniu nic nie ma. O tym czego nie wolno tam robić jest, wiec pewnie można odwiedzić.
A najprościej ich zapytać :)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lip 2013, o 09:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
damit napisał(a):
Z tego co wiem, aby odwiedzić Ilhas Desertas nie jest potrzebne żadne zezwolenie.
Nie całkiem. Całość jest rezerwatem, ale południowa część jest rezerwatem ścisłym, gdzie nawet żegluga jest zakazana. Dlatego lepiej załatwić zezwolenie, żeby nie mieć problemów, czy jeszcze jesteśmy w rezerwacie "zwykłym" czy już w ścisłym.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: damit
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lip 2013, o 09:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2015
Podziękował : 308
Otrzymał podziękowań: 933
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
A jednak!
http://www.pnm.pt/index.php?option=com_ ... 18&lang=en
Podobna procedura obowiązuje w przypadku Ilhas Selvegens.

Hau, hau... ;)

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lip 2013, o 15:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Spytajcie El'szaman'a ... on tam wozi ludzi prawie na co dzień :D
MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL