Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 wrz 2019, o 05:46

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lis 2013, o 23:52 

Podziękował : 2183
Otrzymał podziękowań: 967
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
i z tego masztu chorobę morską uskuteczniał???

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lis 2013, o 22:53 

Podziękował : 229
Otrzymał podziękowań: 780
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Rzucanie pawia to nie problem - to normalna reakcja organizmu. Jak mimo to robimy swoje - to zagrożenia nie ma. Sposobów na przetrwanie pewnie tyle co i żeglarzy. Poza tym każdy ma inny próg po którym zaczyna mulić i co innego może wywołać. Np. ja tak normalnie to do 6B ryję po zenzach. Ale nawet przy plaskatym - jak kto się wyperfumuje albo papierochy we wnętrzu - koniec życia , głowa pęka , pawie lecą.
Natomiast problem są ludzie , którzy nie reagują standardowo. Albo tak chorują , że już jest im wszystko jedno - co dla załogi mniejszy problem , bo delikwent zapakowany do koi z wiadrem . Albo mają fobie: np. patrzą tylko do przodu. Nic ich nie zmusi do kontrolowania otoczenia , interpretują tak znaki , że na siłę wchodzą do nieistniejącego portu , nagle ogarnia ich żarłoczność - przy czym sami mają wstręt do schodzenia do środka i męczą bezustannie pozostałych o obsługę. Był też taki wypadek , że facet chciał jacht wysadzić ,bo już natychmiast ma się rejs skończyć. I skończył się w NRDowskim porcie. Dla całej załogi się skończył. Dla młodszych gwoli informacji - porty bratniego NRD były dla żeglarzy zamknięte. Definitywnie.
Tak więc z humorem do słabości - "idem hołd złożyć , bo mi zęby powybija" - i cześć.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2013, o 08:54 

Podziękował : 1443
Otrzymał podziękowań: 1440
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Niezbadane są wyroki choroby morskiej :lol:
Ja powinienem leżeć trupem całe rejsy - zarzygując wszysto wokół, bo zdiagnozowano w 1984 roku u mnie jakowąś nadwrażliwość polegajacą na tym, że miałem chorować permanentnie ....
Tymczasem nie odstaję od średniej krajowej :lol:
Ot ironia losu.........

Jestem "gorszego sortu" i "specjalnej troski" ...

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 15:54 

Podziękował : 1418
Otrzymał podziękowań: 1557
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Smartfon (w przyszłości) pomoże na chorobę lokomocyjną? :-)

Naukowcy z Imperial College London od jakiegoś czasu prowadzą badania nad nowymi sposobami walki z chorobą lokomocyjną, stosując w tym celu łagodne impulsy elektryczne przekazywane bezpośrednio do mózgu. Podczas niedawnych testów zespół wykorzystywał specjalną czapkę z elektrodami, przeznaczoną do stymulacji mózgu przy pomocy elektryczności o niskim natężeniu, najpierw poddając pacjentów szybkim ruchom obrotowym, które wywoływały u nich nudności. Okazało się, że zastosowane rozwiązanie niemal w całości chroniło obiekty testowe przed typowymi symptomami związanymi z tą chorobą.
Qadeer Arshad, kierownik zespołu prowadzącego badania liczy na to, że w ciągu 5 lub 10 najbliższych lat, pojawią się na rynku specjalne urządzenia, która znacznie ograniczą skutki choroby lokomocyjnej. Jego zdaniem możliwie jest zminiaturyzowanie ich na tyle, by zmieściły się do zwykłych smartfonów, przekazując łagodne impulsy elektryczne za pośrednictwem słuchawek.

http://technowinki.onet.pl/gadzety/smar ... jna/26r72q

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 19:10 

Podziękował : 3289
Otrzymał podziękowań: 1537
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Hania napisał(a):
Dla młodszych gwoli informacji - porty bratniego NRD były dla żeglarzy zamknięte. Definitywnie.

Haniu, jesli cos takiego piszesz , to pisz konkretnie. Od 67 roku plywalem do portow NRD.
Kilka razy startowalem w "Ostseewoche" ( aktualnie Warnemundewoche") Rund Rugen, plywalem tez przez Stralsund, Wolgast. Po wprowadzeniu malego ruchu granicznego plywalismy na piwo do Sassnitz. Tam tez zegnalismy w 73 r "Marie" wychodzaca w swoj pierwszy daleki rejs.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sie 2016, o 11:18 

Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Artykuł o chorobie morskiej, prosto od fachowców czyli od Brytyjczyków:
http://www.bbc.com/future/story/20160818-how-do-you-beat-seasickness
http://www.bbc.com/future/story/20150814-the-search-for-an-effective-cure-for-motion-sickness

Załączniki:
How do you beat seasickness.zip [135.88 KiB]
Pobrane 25 razy
The search for an effective cure for motion sickness.zip [119.66 KiB]
Pobrane 21 razy
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2018, o 15:58 

Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Katrine napisał(a):
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w braniu takiego leku:

http://www.euroclinix.pl/scopoderm.html#Scopoderm

bo mnie on bardzo przekonuje do siebie i mam wrażenie że faktycznie może działać...
Sama nigdy nic nie brałam więc nie wiem.

Używam je cały czas na rejsach, są znakomite, nie wyobrażam sobie pływania bez plastrów. U mnie brak efektów ubocznych. Polecam

Odpowiedz z cytatem  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9