Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 8 sie 2025, o 00:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 paź 2014, o 18:33 

Dołączył(a): 31 paź 2014, o 18:24
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam. To mój pierwszy post i od razu napiszę, że jestem w tematyce zupełnie zielony...Mam jednak pewne pytanko. Od jakiegoś czasu przeglądam sobie internet i sprawdzam rózne stronki z jachtami, żaglówkami itd...dotyczące różnego rodzaju regat... czy turystyki rzecznej...I chciałem zapytać. Czy jest jakaś(a może jest pełno) jednostka "uniwersalna"?.... Chodzi o łódź(katamaran, jacht czy cokolwiek), którym można by pływać po europejskich szlakach rzecznych, jeziorach, ale także na większych akwenach. Takich jak Adriatyk, czy może śródziemne...albo popłynąć na azory, wyspy zielonego przylądka itd...Czytałem, że "setkami" ludzi przepływają atlantyk, że niektóre jednostki są określane niezatapialnymi itd...itp...ale z drugiej strony są informacje, że mniejszymi jednostkami niż 10m(+jakieś warunki do spełnienia) to nie warto nawet wypływać na bałtyk

No więc jeszcze raz zapytam:). Czy są jakieś jednostki, którymi można pływac po wąskich kanałach i rzekach, a jednocześnie można sie zapuścić na większe wody?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 19:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 21:38
Posty: 1299
Lokalizacja: Flekkefjord/Norge
Podziękował : 119
Otrzymał podziękowań: 217
Uprawnienia żeglarskie: mam :P
2jacks napisał(a):
ale z drugiej strony są informacje, że mniejszymi jednostkami niż 10m(+jakieś warunki do spełnienia) to nie warto nawet wypływać na bałtyk


To pomowienia, klamstwa i zle ludzkie jezyki.

_________________
Pawel Kalicinski
S/Y Sparrow, Hallberg Rassy P28
MMSI 257905990 Call sign.LE7595

https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 19:43 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10510
Podziękował : 1308
Otrzymał podziękowań: 4197
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Uwazam, ze ja mam calkiem uniwersalna jednostke.
Znam tez jacht i czlowieka, ktory Pegazem 969 przeplynal dookola swiata, a pozniej ze Srodziemnego do Polski wrocil rzekami i kanalami. Wiec da sie.

Moim jachtem po wloczedze na Mazurach, po wielu wygranych regatach w calej Polsce, po pokonaniu Baltyku i szlakow slodkowodnych planowalem poplynac dookola Europy na Srodziemne. Zycie troche krzyzuje plany, ale kto wie jak bedzie... Ale jacht jest zdolny do tego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 20:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 12610
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1771
Otrzymał podziękowań: 4267
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
2jacks napisał(a):
że mniejszymi jednostkami niż 10m(+jakieś warunki do spełnienia) to nie warto nawet wypływać na bałtyk


Nieprawda. Mój jacht ma 8,56 i jak najbardziej na Bałtyk się nadaje. A pływałem mniejszym.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Paco
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 21:31 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Jeśli chodzi o rzeki i morza to moim zdaniem nie ma uniwersalnego jachtu, chyba,że sprecyzujesz jakie rzeki i jakie morze

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 21:49 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8050
Podziękował : 1877
Otrzymał podziękowań: 2419
Uprawnienia żeglarskie: -
2jacks napisał(a):
Czy są jakieś jednostki, którymi można pływac po wąskich kanałach i rzekach, a jednocześnie można sie zapuścić na większe wody?
Są. Nawet sporo.
To co istotne to zanurzenie. Na małe rzeczułki potrzeba małego zanurzenia, a to się nieco kłóci z "pełnomorskością". I właściwie tyle. Są łódki o małym zanurzeniu a zbudowane porządnie na morze, ale owo "małe" to tak 60-90 cm.
Dalekomorsko pływają całe tłumy łódek długości 7-9 m. Mniejsze też mogą, ale problemem jest ciasnota i brak ładowności, na zapasy i sprzęt. Pływa się dla przyjemności, wszak.

Najmniejszy z "wystarczająco wygodnych" (dla mnie, a średniego-m wzrostu) jacht oceaniczny ;)
Przymierz się: http://sailboatdata.com/viewrecord.asp?class_id=322
Jak ktoś mówi że poniżej 10 m za małe - zapewne żeglarz wielkojeziorny mazurski... :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 22:20 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Pływałem jaguarem 22, zanurzenie min 60 cm po Bałtyku i rzekach, dawał radę ale mimo wszystko trochę mały

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 22:35 

Dołączył(a): 21 lut 2011, o 22:52
Posty: 490
Podziękował : 41
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik
W 2012 mieczowym jachtem poniżej 7,5 metra Antilą 24, Państwo Tarczyńscy przepłynęli z Morza Śródziemnego do Amsterdamu dookoła Hiszpanii, Portugalii, Zatoką Biskajską i Kanałem Angielskim.
http://www.jkpwwolica.waw.pl/index.php? ... Itemid=131
Zresztą to jedna wielu Ich wypraw po morzach.
Ja sam pływam Janmorem 31 = 9 metrów o zanurzeniu 0,65/1,7, mieczowym z falszkilem po Bałtyku i rzekach.

_________________
Maciej Stachowicz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 22:39 

Dołączył(a): 31 paź 2014, o 18:24
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dzięki za odpowiedzi, a o tych 10m to gdzieś na jakimś forum, czy blogu widziałem.

Jeśli chodzi o sprecyzowanie to ciężko. Raczej generalnie chciałem temat poruszyć, bo pojawia sie wiele różnych słówek, nazw i kazda łódka ma inne wyposażenie, inaczej zbudowana itd...i miałem wrażenie że inna jest potrzebna na jeziora, inna na rzeki(głównie promy widziałem)no i oczywiście na większe wody znowu inne jednostki i jeszcze inne na jeszcze większe wody....i stąd moje pytanie.

Wiem, że europa zachodnia ma dobrze uregulowane rzeki, kanały...szukałem informacje na temat Chorwacji i im więcej opcji tym lepiej:)...Generalnie to szukałem informacje o szlaku którym można by przepłynąć z PL do Chorwacji czy w sąsiedztwie...i na Adriatyk.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Moris29 napisał(a):
Ja sam pływam Janmorem 31 = 9 metrów o zanurzeniu 0,65/1,7, mieczowym z falszkilem po Bałtyku i rzekach.


no i właśnie o to mi chodzi...ja nie wiem co to jest falszkil itd...a jak wpisuję w googlach janmor 31 to wyskakuje mi "morski" jako opcja wyszukiwania..czyli w domyśle może być niemorski....Więc chciałem sie troche zorientować, czy te różne jednostki są ściśle wyspecjalizowane z jakimś konkretnym przeznaczeniem, czy może sprawa jest trochę bardziej płynna


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 23:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5397
Tu masz link do wyczynów Andrzeja Czapiewskiego, czyli Czapy (łódka 8,5 m, mieczowa):
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=1249&page=420
A potem popłynął na Czarne i Dunajem itd. do Polski.
Tylko mi nie pisz, że facet jest porąbany. On sam wie o tym. Ja też. :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 23:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13996
Podziękował : 10554
Otrzymał podziękowań: 2485
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Dziś jachty buduje się tak, żeby do uniwersalnego * kadłuba móc przykręcić od dołu różne rzeczy (kile falszkile miecze itp.)
W zależności od tego czy dany kadłub będzie użytkowany na śródlądziu czy na morzu.
Z Twoich wypowiedzi wynika, że w zasadzie nic nie wiesz, natomiast o różnicach budowy i konstrukcji jachtów śródlądowych i morskich napisano oceany tekstów, i nigdy nie zakończono tej dyskusji; bo się nie da.
Nie można mieć "Ferrari" o kołach od traktora.
To że dzisiejsze jachty są jakie są wynika z coraz większych możliwości ratownictwa w krajach cywilizowanych.
Problem w tym, że morza są najciekawsze tam gdzie cywilizacja nie dociera.
Dlatego wybór jachtu powinien być nie morsko-jeziorowy tylko uwzględniający miejsca które chcesz poznać oraz standard wygody z jakiego nie zrezygnujesz. Oczywiście kasa będzie tu grała rolę zasadnicza.

MJS

* uniwersalność polega na tym, że taki kadłub do żadnej z tych cech nie jest najlepszy.


To mówiłem ja ; konstruktor małych jachcików.
Poprzednia wypowiedź była Jego; kapitana wielkich żaglowców.
:-P

_________________
"Wolność? co to takiego?" ja
"Gdy wszyscy grają to samo - szukam dyrygenta" K.Szewczyk

Wspomnij: Orwella i Huxleya.


Zapraszam na "fejsa":

"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
"Marian Strzelecki"
oraz
https://planyjachtow.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2014, o 23:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
Marian Strzelecki napisał(a):
Nie można mieć "Ferrari" o kołach od traktora

Ale Lamborghini jak najbardziej :lol:
http://www.lamborghini-tractors.com/pl- ... e/83-nitro

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 02:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 9274
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1824
Otrzymał podziękowań: 2216
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Dwa lata temu, na targach Boatshow (MTP), wystawiono kilkanaście jachtów żaglowych, różnych co do wielkości i funkcji. Ponieważ wiało nudą, postanowiłem posłużyć się żartem i odnotowawszy parametry owych jednostek, uśredniłem je. :roll: W pamięci zachowałem kształty, wsparłem się internetem i... wyszedł taki oto...
Jacht Statystyczny! :D
Załącznik:
JS22.9.jpg
JS22.9.jpg [ 204.11 KiB | Przeglądane 9193 razy ]

Długość 6,98 m
Szerokość 2,60 m

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 02:24 

Dołączył(a): 22 sty 2009, o 14:41
Posty: 502
Podziękował : 776
Otrzymał podziękowań: 90
Nie spieszylbym sie z okresleniem jachtu uniwersalnego.
Po rejsie Mateusza http://www.matteomiceli.com/ moze okazac sie ,ze jacht powinien spelniac jeszcze inne warunki/np.posiadac na swoim pokladzie ferme/ :D

_________________
jedrek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 03:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13996
Podziękował : 10554
Otrzymał podziękowań: 2485
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
mjs napisał(a):
Ponieważ wiało nudą, postanowiłem posłużyć się żartem i odnotowawszy parametry owych jednostek, uśredniłem je. :roll: W pamięci zachowałem kształty, wsparłem się internetem i... wyszedł taki oto...
Jacht Statystyczny! :D

Poszukaj w ofertach większości stoczni a zobaczysz; że on tam już jest. :rotfl:
Tak więc zostałeś wziętym konstruktorem :cool:
bo Oni wszyscy "Zerżnęli Panie, zerżnęli na żywca..." :rotfl:
MJS
ps
Daj jeszcze widoczki jakieś :roll:

_________________
"Wolność? co to takiego?" ja
"Gdy wszyscy grają to samo - szukam dyrygenta" K.Szewczyk

Wspomnij: Orwella i Huxleya.


Zapraszam na "fejsa":

"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
"Marian Strzelecki"
oraz
https://planyjachtow.pl/



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 08:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
2jacks napisał(a):
o tych 10m to gdzieś na jakimś forum, czy blogu widziałem.


I tu problem. Informacje z netu trzeba weryfikować, co właśnie czynisz. I słusznie!

Czyniąc założenie, że nie limitują Cie kwestie finansowe, to swój jacht wybierasz po analizie jego przeznaczenia. Analizujesz akweny, głębokości, charakter rejsów, czas ich trwania, ilość załogi itp. Potem trzeba znaleźć kompromis między różnymi wymaganiami.
Na to nakłada się czasem zwykły zachwyt jakąś konstrukcją.
A jeśli masz ograniczenia finansowe, jak to zazwyczaj bywa, to od wymarzonego ideału odcinasz metry długości (cena rośnie z potęgą długości,może nie z 3 ale na pewno szybciej niż z 2) i odcinasz różne funkcje i udogodnienia.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 08:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 14118
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 354
Otrzymał podziękowań: 2454
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Colonel napisał(a):
cena rośnie z potęgą długośc


Można bez przesady przyjąć, iż jacht dłuższy o 1 m może być droższy o ok 50 % :-(
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 10:08 

Dołączył(a): 31 paź 2014, o 18:24
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Generalnie strasznie mi sie spodobała wizja popłynięcia na Azory, Wyspy zielonego przylądka...no a potem Bermudy Karaiby :)...Mam znajomych nad morzem więc pomyślałem, że fajną sprawą byłoby żeglowanie po Bałtyku...Lubie Chorwację, więc pomyślałem sobie o łodzi jak o kamperze, ktorym można by pływać po rzekach i zwiedzać po drodze...a potem zacumować, lub popłynąć gdzieś w rejonie Adriatyku, morza Śródziemnego

No generalnie pewnie jeśli jeszcze więcej czasu spędze w necie, to pojawią sie tez następne pomysły...to jest raczej takie fantazjowanie i myślenie"ale by było super"....i tych super sie trochę pojawia..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 10:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 21:38
Posty: 1299
Lokalizacja: Flekkefjord/Norge
Podziękował : 119
Otrzymał podziękowań: 217
Uprawnienia żeglarskie: mam :P
Mając taka wizję zrezygnował bym z pływania po rzekach i kanałach a zajął się tylko morzem. Jednak by traktować łódkę jak kamper trzeba mieć trochę miejsca. Zależnie od ilości załogi i czasu jakim dysponujesz. Szukał bym czegoś powyżej 10m.

_________________
Pawel Kalicinski
S/Y Sparrow, Hallberg Rassy P28
MMSI 257905990 Call sign.LE7595

https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 12:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
2jacks napisał(a):
fajną sprawą byłoby żeglowanie po Bałtyku...Lubie Chorwację, więc pomyślałem sobie o łodzi jak o kamperze, ktorym można by pływać po rzekach i zwiedzać po drodze...a potem zacumować, lub popłynąć gdzieś w rejonie Adriatyku, morza Śródziemnego

Wizja jak wizja, dobra jest jako pewne założenie które może zmienić się w bliższy rzeczywistości projekt. I dopiero na tym etapie pomyśleć warto o jachcie.
Bo do wizji pasuje tylko jednostka podobnej kategorii, jakiś abstrakt zawierający w sobie możliwości wielu, często sprzecznych ze sobą cech. W Twoim przypadku musiałby to być jacht zmiennokształtny i zmiennowymiarowy - wówczas wymagania wizji spełni na pewno. :-D
Najpierw zdobądź trochę doświadczenia, przepłyń jezioro, rzekę, zalicz rejs morski. Wtedy na większość wątpliwości odpowiesz sobie sam i reszty łatwo dopytasz. ;-)

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 13:13 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8050
Podziękował : 1877
Otrzymał podziękowań: 2419
Uprawnienia żeglarskie: -
Alterus napisał(a):
jakiś abstrakt zawierający w sobie możliwości wielu, często sprzecznych ze sobą cech. W Twoim przypadku musiałby to być jacht zmiennokształtny i zmiennowymiarowy - wówczas wymagania wizji spełni na pewno. :-D

Taki? ;)


Obrazek

Od razu należy dowyjaśnić, bo to dziś czasy marketingu i reklamy, znaczy dezinformacji :-P
Wielkość jachtu mierzy się na pojemność (objętość) i wyporność. To interesuje turystę, który potrzebuje miejsca i ładowności. No i masywniejszy jacht jest wygodniejszy w morzu zwykle.
Natomiast producenci sprzedają jachty na metry; kombinując by jacht w istocie niewielki zrobić "długi". I jeszcze z "dużą liczbą miejsc sypialnych", czytaj upchać kupę luda niczym sardynki. Przez tydzień wytrzymają, nie?
Bo ten dzisiejszy 'jacht statystyczny' - jak tu mjs-y ujęły celnie - to rzeczywiście kamper: zaprojektowany dla potrzeb firm czarterowych a służy do postawienia w marinie.

Jak chcesz coś dla ludzi, do podróżowania, szukaj do tego projektowanych. Najprościej wybrać ze starszych używek, bo i taniej i kiedyś było takich więcej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 14:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 9274
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1824
Otrzymał podziękowań: 2216
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Marian Strzelecki napisał(a):
Daj jeszcze widoczki jakieś

Załącznik:
JSa.jpg
JSa.jpg [ 42.96 KiB | Przeglądane 8796 razy ]

Załącznik:
JSb.jpg
JSb.jpg [ 56.34 KiB | Przeglądane 8796 razy ]

Załącznik:
JSc.jpg
JSc.jpg [ 41.27 KiB | Przeglądane 8796 razy ]

Rok 2011... czyli trzy lata temu, nie dwa... (jak ten czas leci ?).
Tooo, już jest :cry: przestarzałe.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 16:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2037
Podziękował : 313
Otrzymał podziękowań: 953
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
A to?
http://haber-yachts.com/index.php?page=haber-34c4g

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." B. Russell
"Propaganda u ruskich jest potrzebna, bo jak im wyłączycie TV zorientują się, że są głodni." Internet
"To dziwne być w tym samym wieku co starzy ludzie." tamże


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 16:30 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Haber 8 m jest super również, ale boję się nawet spytać o cenę

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 21:50 

Dołączył(a): 26 maja 2013, o 12:45
Posty: 172
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 22
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jest taki jacht, który jest dość wygodnym i rodzinnym jachtem żaglowym (8m kadłuba, niezła autonomia), ...który jest też jachtem motorowym (silnik nawet do 60-80KM), ....którym można pływać po jeziorach i wyłazić nim na brzeg, ...którym można pływać po morzu (dobry balast, wł. nautyczne i elektronika zwykle w standardzie), ....który możesz sobie sam przetransportować trochę większą osobówką (ciężar własny ok. 900 kg) ....., który w obrocie wtórnym jest stosunkowo tani, a jednocześnie, zwykle zadbany (od 25000-30000 zł), ....Który, wydaje się, ma same plusy, jeżeli chodzi o manie żaglówki, motorówki i kampera w jednym ........Jest to macgregor 26x (nowsza wersja 26m)..... Wymyślili to cudo jankesi i w cenie, którą wskazałem, jest ich duży wybór do wzięcia....Jest tylko jeden mały problemik ..... wszystkie (powtarzam, w tej cenie) do odbioru na Florydzie.....
............
Co do dróg wodnych z PL na ciepłe, trochę było pisane tu i jest tu parę ciekawych podpowiedzi kolegów z praktyka
http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=28&t=12291&start=30
też mi kiedyś wpadły do głowy takie wstępne założenia. Trochę pobuszowałem po necie....ogólnie da się i wielu tak zrobiło - 1. Trasa Dunaj, Czarne, Marmara, Jonskie .....2. Trasa droga wodna z PL E70, Ren, Marsylia (w skrócie)......Wszystko da się zrobić jak gość mieczowym tesem 678 , lub kajakiem zrobił Atlantyk ? ....a rejsy mieczówkami do Danii, Norwegii i innych staja się powoli codziennością ? ......Da się zrobić z pomysłem, rozwagą, planem, trochę kasy, no i zdrowia .....ale najważniejsze pasja i determinacja ...tu większość wymięka ;) ......Pozdrawiam



Za ten post autor Adam7 otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 22:16 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8050
Podziękował : 1877
Otrzymał podziękowań: 2419
Uprawnienia żeglarskie: -
Szumak napisał(a):
który w obrocie wtórnym jest stosunkowo tani, a jednocześnie, zwykle zadbany (od 25000-30000 zł), ....Jest tylko jeden mały problemik ..... wszystkie (powtarzam, w tej cenie) do odbioru na Florydzie.....
Iii tam, bez przesady, pełno wszędzie... trzeba targować i tyle :cool:
http://www.newsnow.co.uk/classifieds/bo ... ml?s=price
http://www.boatshop24.com/de/Segelboot- ... der=lowest
http://www.scanboat.com/de/BoatSaleAdve ... r=14012501
http://www.macgregorpolska.pl/
Ale to już całkiem kamper ;) Jako przyczepa kampinowa bardzo śprytne. Warto rozważyć. W morze bym siem bał... cieńkie takie... :rotfl:


Ostatnio edytowano 1 lis 2014, o 22:26 przez Ryś, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: cinas
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 22:18 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10510
Podziękował : 1308
Otrzymał podziękowań: 4197
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Osoby polecajace mcgregor (nota bene marka juz nie istnieje) spytac chialem: czy choc raz byliscie na tej lodce? Ja tak i nie kupilbym za zadne pieniadze.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Michal
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 22:20 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Kolega pływał parę lat

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 22:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
A może Trismus spełni oczekiwania?
w pierwotnej wersji http://les.trismus.free.fr/trismus2.html
lub w następnych http://les.trismus.free.fr/rub/6.html
Jak pływa możesz zapytać armatorów Safrana (czasem tu piszą)

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lis 2014, o 22:40 

Dołączył(a): 5 gru 2009, o 21:40
Posty: 1384
Podziękował : 173
Otrzymał podziękowań: 476
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski, m.s.morski.
Szumak napisał jedno zdanie bardzo celne: ale najważniejsze pasja i determinacja ...tu większość wymięka

_________________
Kto ma statki ten ma wydatki.
Pozdrawiam Michał aka Szkodnik
Usługi szkutnicze


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 239 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL