Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 04:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Korzonki.
PostNapisane: 19 lut 2014, o 17:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Maar napisał(a):
Mam osiem ślicznych pieńków do rąbania

Ja mam osiem metrów przestrzennych pieńków do rąbania.
Nie powiedziałbym jednak nigdy, że są "śliczne"...

BTW - Ketonale, Neurovity, Diklofenaki, Paracetamole.... Nie żal wam wątroby?
Kilka intensywnych sesji u dobrego masażysty (tki...) i systematyczne ćwiczenia - rozciągające i wzmacniające mięśnie kręgosłupa.
Jak taka terapia nie pomoże po 2/3 tygodniach stosowania=>neurolog dla skierowania na MRI=>MRI (prywatnie, bo w NFZ czeka się miesiącami) => neurochirurg.
Czasami lepiej naprawić skalpelem (no, laparoskopem...) i rehabilitować - niż się męczyć latami, bez widoków na poprawę...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Korzonki.
PostNapisane: 19 lut 2014, o 18:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11651
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
pierdupierdu napisał(a):
BTW - Ketonale, Neurovity, Diklofenaki, Paracetamole.... Nie żal wam wątroby?
Kilka intensywnych sesji u


Żal. Ale tak naprawdę to chodzi o zmianę trybu życia. Ruch, ćwiczenia, pływanie, schudnięcie i tak dalej. Zmiana pracy? A z tym to już jest ciężko, łatwiej coś łyknąć czy nawet inaczej zaaplikować.
A inna sprawa, że czasami może się pojawić zapalenie bez uszkodzenia kręgosłupa i wtedy w sumie mało co pomoże poza lekami.

P.S. Ketonal to chyba bardziej nerkom daje, nomen-omen, w kość ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Korzonki.
PostNapisane: 19 lut 2014, o 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1743
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
pierdupierdu napisał(a):
Kilka intensywnych sesji u dobrego masażysty (tki...) i systematyczne ćwiczenia - rozciągające i wzmacniające mięśnie kręgosłupa.

No ja bym była bardzo ostrożna. Widzisz pomiędzy korzonkami a przepukliną dla przeciętnego lekarza w objawach niewielka różnica. Dla pacjenta znaczna. Przy przepuklinie jakikolwiek masaż może poważnie zaszkodzić. Mam tę przepuklinę , pod nóż się nie zdecydowałam , nauczyłam się żyć z nią. A też wcześniej każdy lekarz ból zwalał na korzonki. Ja mam na szczęście super rodzinną doktor i robiła co trzeba od początku. Ale dopiero jak władzę w kończynach po części odebrało - to neurolog zlecił tomograf.
To ja nikomu nie życzę ani tego bólu ani niemocy. NAJPIERW DIAGNOZA.
Przy okazji nauczyłam się , że leki rozkurczowe czasem lepsze od p/bólowych.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Korzonki.
PostNapisane: 20 lut 2014, o 08:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7314
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3608
Otrzymał podziękowań: 1970
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
dokładnie
potoczne łoopie w doopie może mieć różne przyczyny

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Korzonki.
PostNapisane: 20 lut 2014, o 10:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Wybaczcie - ale jak lekarz nie potrafi rozróżnić objawów rwy kulszowej od objawów przepukliny - to powinien czym prędzej zwrócić dyplom...
No chyba że jest to "rodzinna doktor" - taka za którą diagnozę stawiać musi neurolog. Takie przecież zawsze są "super"...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Korzonki.
PostNapisane: 29 mar 2017, o 13:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Marian J. napisał(a):
Po krótkiej rehabilitacji w ośrodku zdrowia dostałem do wykonywania zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu. Mają one za zadanie wzmocnienie mięśni w okolicach pleców. Są to w większości ćwiczenia do wykonywania w pozycji leżącej takie jak podciąganie zgiętej nogi w kolanie do brody, nożyce poziome wyprostowanymi nogami czy też unoszenie wyprostowanej nogi wymachem w górę po około 10 razy raz lewej a raz prawej.
Znalazłem taką ulotkę na której są te ćwiczenia. Jest to w zasadzie to samo co dostałem od rehabilitantki tylko w formie opisowej a tu są dodatkowo obrazki:
Załącznik:
Twój kręgosłup.pdf [451.42 KiB]
Pobrane 138 razy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 346 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL